Агенція
Податкового
Декларування

Варто знати

Гід по сайту АПД

На сайті АПД представлено для широкого загалу користувачів, у тому числі осіб, які не володіють спеціальними знаннями та навичками роботи із спеціалізованими професійними бухгалтерськими програмами, функціональні комп’ютерні програми для самостійного ведення обліку результатів підприємницької (незалежної професійної) діяльності, найманого персоналу та заробітної плати, складання податкової звітності, у тому числі декларації про майновий стан і доходи. Насамперед, йдеться про самозайнятих осіб (підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність), бухгалтерів, які супроводжують їх діяльність, а також фізичних осіб – платників податку з доходів фізичних осіб.


Як користуватися сайтом АПД?


Перше.


На основній сторінці представлено продукти АПД – ті, які є доступними для скачування, та ті, які ще розробляються, зокрема:


- програма «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016»), призначена для заповнення декларації про майновий стан та доходи за 2015 рік, - доступна для скачування;


- програма «EASYCOUNT©» («ІЗІКАУНТ©»), призначена для обліку результатів діяльності, найманого персоналу та заробітної плати, складання податкової звітності самозайнятими особами (підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність) – стане доступною для скачування з 2017 року;


- програма «EASYCOUNT©PLUS» («ІЗІКАУНТ©ПЛЮС»), призначена для обліку результатів діяльності, найманого персоналу та складання податкової звітності юридичними особами – суб’єктами спрощеної системи оподаткування (платниками єдиного податку третьої групи) – стане доступною для скачування з другої половини 2017 року.


Для детального ознайомлення із функціональними можливостями кожної із зазначених програм необхідно навести курсор на напис «ДЕТАЛЬНІШЕ», що знаходиться під коротким описом кожної із програм, та натиснути. Сайт автоматично переведе Вас на цільову сторінку відповідної програми, на якій можна буде ознайомитися із описом функціональних можливостей програми, інструкціями з користування, оглянути відео, а також завантажити та оплати програму.


Цільова сторінка програми «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016»)- доступна для ознайомлення.


Цільова сторінка програми «EASYCOUNT©» («ІЗІКАУНТ©») – доступна для ознайомлення.


Цільова сторінка програми «EASYCOUNT©PLUS» («ІЗІКАУНТ©ПЛЮС») - стане доступною для ознайомлення з 2017 року.


Завантажити програми можна або навівши курсор на напис «ЗАВАНТАЖИТИ» , що знаходиться внизу сторінки на основній сторінці АПД, або з цільової сторінки кожної програми.


Друге.


На основній сторінці АПД представлено блоговий розділ «ВАРТО ЗНАТИ» , у якому користувачі можуть знайти відповіді на актуальні питання, пов’язані із сплатою податку з доходів фізичних осіб та поданням (заповненням) декларації про майновий стан та доходи.


Зокрема, у підрозділі «Загальні питання нарахування, сплати (утримання) ПДФО та подання декларації про майновий стан та доходи» розміщено підготовлений спеціалістами АПД короткий огляд положень Податкового кодексу України, що системно розкриває підходи держави до нарахування та справляння податку з доходів фізичних осіб. Цей огляд дає можливість платникам ПДФО чітко зрозуміти, які доходи підлягають оподаткуванню, які податкові ставки застосовуються, хто відповідальний за нарахування та сплату податку та в решті решт, у яких випадках подання податкової декларації є обов’язковим.


Також у цьому розділі розміщені коментарі наших спеціалістів з питань нарахування податку з доходів фізичних осіб, його сплати та подання податкової декларації, які для зручності систематизовано на тематичні групи.


У випадку, коли Ви не знайшли відповідь на питання, яке Вас цікавить, скористайтесь он-лайн помічником та задайте це питання нашому консультанту. Ви будете приємно здивовані швидкістю отриманої відповіді. АПД дбає про Вас!


Третє.

Для тих, хто не знає напевно або має сумніви, ми допоможемо визначитися остаточно із необхідністю подання щорічної податкової декларації.


На цільовій сторінці програми «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») -для спрощення сприйняття інформації щодо обов’язковості подання податкової декларації фахівцями АПД систематизовано випадки, коли подання податкової декларації є обов’язковим, й викладено їх у графічній схемі із необхідними поясненнями (дивитися сторінку «Фізичні особи (резиденти та/або нерезиденти) – платники ПДФО зобов’язані подавати податкову декларацію при отриманні таких доходів (систематизація від АПД за критерієм джерела виникнення доходів)»).


Також нашими спеціалістами підготовлено приблизний перелік тестових питань, що допоможуть Вам визначити, а чи зобов’язані Ви подати декларацію про майновий стан і доходи за звітний рік (дивитися сторінку «Експрес-тест» ).


Якщо ж Вам буде не зрозумілим будь-яке із тестових питань або відповідь на якесь із них, то Ви можете скористатися посиланням «Дізнатись більше» й перейти на коментар до такого питання, розміщений у блоговому розділі «ВАРТО ЗНАТИ» на основній сторінці АПД

.

Що думають користувачі сайту АПД про програму EASYTAX©2015


Усіх користувачів сайту АПД, які вирішили заповнити декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік за допомогою програми EASYTAX©2015, ми просимо надати власний коментар щодо того, які у них були сумніви у питанні, а чи складати податкову декларацію самостійно, чи за допомогою програми «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016»).

Наведемо п’ять найпоширеніших аргументів та спробуємо їх прокоментувати:

1.Частина користувачів обумовила свої сумніви певною недовірою до АПД та програми «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016»)

Коментар АПД: команда АПД із розумінням ставиться до наявності у користувачів сумнівів щодо використання програми для заповнення податкової декларації, адже це відносно новий продукт для ринку послуг й користувачам не звично вирішувати це завдання саме таким способом.

Натомість зі свого боку ми прикладаємо максимум зусиль для того, щоб переконати відвідувачів сайту АПД у зручності саме такого способу заповнення податкової декларації.

По-перше, АПД це проект юридичної фірми ЦПК (www.cpk.ua), яка працює на ринку юридичних послуг, у тому числі у сегменті оподаткування, більше 10 років й має фахівців високого рівня та гарну репутацію серед клієнтів.

По-друге, ми створили інформативний сайт, який наповнений великою кількістю прикладних коментарів, підготовлених спеціалістами АПД. Коментарі із актуальних питань, пов’язаних із декларуванням та оподаткуванням, будуть з’являтися й надалі, тому сайт і у подальшому буде цікавим для відвідувачів.

По-третє, ми постійно аналізуємо поведінку користувачів нашого сайту й бачимо, як щоденно тисячі зацікавлених платників податку витрачають значну кількість часу (30 – 40 хвилин, а інколи й більше) у нас на сайті читаючі коментарі та розбираючись самостійно із питаннями заповнення декларації.

Тож питання риторичне, якщо вони довіряють коментарям фахівців АПД, то чому вони не повинні довіряти програмі «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016»)?

У четверте, програма EASYTAX представлена на ринку із 2014 року, тому АПД надає можливість користувачам самостійно ознайомитись із принципами роботи та можливостями програми «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») безоплатно протестував програму «EASYTAX®2015» («ІЗІТЕКС®2015») або «EASYTAX®2014» («ІЗІТЕКС®2014»).

Й, у п’яте, чи не найголовніше, програма «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») забезпечує максимальну конфіденційність платника податку, вона завантажується на його ПК та не має зворотного зв’язку із сайтом АПД. Оскільки програма «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») працює автономно на ПК користувача, то будь-яка інформація, що вноситься ним до програми, залишається виключно у платника податку на власному ПК.

2. Частина користувачів обумовила свої сумніви тим, що працювати з програмою «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») складно

Коментар АПД: податкове законодавство одне із найскладніших, тому будь-яке питання, пов’язане із оподаткуванням, простим бути не може. Але наразі складання податкової декларації самостійно і її заповнення за допомогою програми «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») - це безумовно не рівноцінні процеси за складністю. Й це твердження досить легко перевірити тестом за витратою часу. Основна мета створення програми «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») - економія часу платника податку при заповненні податкової декларації самостійно.

Складання податкової декларації за допомогою програми «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») займає 30 – 40 хвилин незалежно від сфери знань та діяльності декларанта. Проте цей процес у платника податку, який не має фахових навичок, може зайняти не один день.

Та, навіть, якщо такий платник податку й впорався та самостійно заповнив декларацію. Звідки у нього може бути впевненість, що він зробив усе правильно?! Статистика податкових інспекцій не є втішною у цьому питанні, більше ніж кожна третя податкова декларація подається із помилками.

У будь-якому разі програма «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») розроблена таким чином, щоб особі, яка нею користується, не потрібно було проводити будь-які розрахунки та орієнтуватися ні у податкових ставках, ні податковій базі, та й взагалі розбиратися з тим, яку інформацію та у яких графах та розділах декларації вказувати, це все робиться автоматично програмою.

Крім того, ми намагаємося максимально спростити користувачам процес роботи із програмою EASYTAX®2016, з цією метою на сайті АПД розміщена деталізована інструкція щодо того, як користуватися програмою, а також відео-уроки.

3. Частина користувачів обумовила свої сумніви тим, що ніби то вартість програми «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») зависока

Коментар АПД: по-перше, вартість визначається виходячи із витрат на створення продукту, підтримання його постійного технічного та юридичного супроводу, а також на розвиток бізнес-процесу у цілому. По-друге, її необхідно порівняти із вартістю послуг, які надаються спеціалістами у податковій сфері (аудиторами, бухгалтерами, юристами, іншими податковими консультантами тощо). У цьому випадку вартість програми «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») як мінімум у два, а то й три рази буде нижчою.

А якщо окрім зваженої ціни врахувати ще й інші очевидні переваги (швидкість, простота, максимальна конфіденційність, формування електронного файлу з декларацією тощо), то на сьогодні програма «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») – це кращій спосіб вирішення проблеми заповнення податкової декларації для громадян.

Також необхідно приймати до уваги, що АПД постійно проводить різноманітні акції, які дозволяють суттєво заощадити на вартості програми. Тому слідкуйте за оголошеннями на сайті АПД та на сторінці у Facebook (http://www.facebook.com/apd.ua).

4. Програма «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016») має разове застосування (однорічна)

Коментар АПД: програма може використовуватися на протязі періоду декларування доходів з 01 січня 2016 року й до 30 квітня 2016 року, включно, для складання звітної податкової декларації, а також у подальшому для подання уточнюючої податкової декларації за 2015 рік, тобто до 31 грудня 2016 року.

Нажаль, ми маємо податкове законодавство, що постійно й суттєво змінюється, й тому поки що відсутня можливість розробки подібного продукту, який би міг використовуватися без змін протягом, наприклад декількох річних податкових періодів.

5. Декларування потрібне державі, тому навіщо звичайному громадянину сплачувати за програму «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016»)

За певних умов подання податкової декларації – це прямий обов’язок платника податку. І яким способом буде заповнена декларація фізичною особою вирішує тільки ця особа. Якщо має достатньо вільного часу та відповідно бажання розібратися із особливостями декларування, вона може зробити це самостійно. В іншому випадку необхідно звертатися до консультантів або користуватися програмою «EASYTAX®2016» («ІЗІТЕКС®2016»).

Держава може допомогти у цьому питанні, а може й не допомагати. Ми аналізували деякі країни. Так, у США, Канаді та Великобританії є подібні способи вирішення проблеми декларування, є безоплатні та оплатні програми (у середньому вартість платних програм від 25 до 50 доларів США).

 

 
 
www.cpk.ua, office@cpk.ua, Тел. +38(044)219-1817

Технічна підтримка:
+38(093)439-12-77

Телефонуйте з понеділка по п'ятницю, з 9:00 до 18:00
(оплата згідно тарифів Вашого оператора)

Відгуки:
apd.com.ua@gmail.com

Розкажіть нам про свої
побажання та зауваження.